Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dyplomacja kulturalna

Studia podyplomowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wykładowcy

Tomasz Adamski

Tomasz Adamski

Absolwent socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i European Studies na University of Exeter (Wielka Brytania). Autor i współautor publikacji naukowych na temat socjologii rozwoju lokalnego.
więcej O Tomasz Adamski
dr hab. Piotr Bajor, prof. UJ

dr hab. Piotr Bajor, prof. UJ

Pracownik badawczo-dydaktyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2012 r. z wyróżnieniem obronił rozprawę doktorską, natomiast od 2021 r. jest profesorem uczelni w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ.
więcej O dr hab. Piotr Bajor, prof. UJ
Olga Brzezińska

Olga Brzezińska

Prezeska Fundacji Miasto Literatury, dyrektor programowa Festiwalu Miłosza, dyrektor programowa Leadership Academy for Poland. Menedżerka i promotorka kultury, kulturoznawczyni, wieloletni nauczyciel akademicki, laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa w dziedzinie zarządzania i wspierania kadr kultury, publicystka w dziedzinie kultury.
więcej O Olga Brzezińska
dr hab. Franciszek Czech

dr hab. Franciszek Czech

Absolwent socjologii i politologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na Uniwersytecie Jagiellońskim uzyskał doktorat (socjologia) i habilitację (nauka o polityce i administracji).
więcej O dr hab. Franciszek Czech
Rafał Dymek

Rafał Dymek

Absolwent politologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów z zarządzania na Szkole Głównej Handlowej. Specjalizuje się w sprawach związanych z sytuacją społeczno-polityczną w wybranych państwach europejskich, polityką europejską Polski, funkcjonowaniem Unii Europejskiej i zapadającymi w niej decyzjami.
więcej O Rafał Dymek
Michał Faron

Michał Faron

Trener, facylitator, psychodramatysta, aktor teatru playback. Pracuje z grupami biznesowymi, organizacjami publicznymi i organizacjami typu NGO.
więcej O Michał Faron
dr Renata Hołda

dr Renata Hołda

Absolwentka etnologii, stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie historii, specjalność: etnologia uzyskała w 2002 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim. W swoich badaniach z perspektywy antropologicznej opisuje różne przejawy kultury współczesnej oraz kwestie wiążące się z historią, pamięcią i polityką.
więcej O dr Renata Hołda
dr hab. Bożena Gierat-Bieroń, prof. UJ

dr hab. Bożena Gierat-Bieroń, prof. UJ

Adiunkt w Instytucie Europeistyki UJ, kierownik studiów podyplomowych „Dyplomacja kulturalna”. Jej obszary badawcze to: europejskie modele polityk kulturalnych, polityka kulturalna Unii Europejskiej, procesy europeizacji kultury oraz dyskusja nad ideą Europejskiej Stolicy Kultury.
więcej O dr hab. Bożena Gierat-Bieroń, prof. UJ
dr Andrzej Giza

dr Andrzej Giza

Historyk i historyk sztuki. W latach 1998-2003 koordynator promocji zagranicznej programu „Kraków 2000 Europejskie Miasto Kultury”. Producent prezentacji „Krakowa 2000” podczas m.in. EXPO 2000 i Festiwalu Europalia (Bruksela, 2001).
więcej O dr Andrzej Giza
dr Aleksandra Matykiewicz

dr Aleksandra Matykiewicz

Politolog i medioznawca, adiunkt w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendystka Deutscher Akademischer Austauschdienst.
więcej O dr Aleksandra Matykiewicz
prof. dr hab. Beata Ociepka

prof. dr hab. Beata Ociepka

Profesorka, politolożka z podwójną specjalizacją w stosunkach międzynarodowych i komunikowaniu międzynarodowym. Kieruje Pracownią Badań nad Dyplomacją Publiczną w Instytucie Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim.
więcej O prof. dr hab. Beata Ociepka
Barbara Orlicz-Szczypuła​

Barbara Orlicz-Szczypuła​

Absolwentka Etnologii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wiceprezes Krakowskiej Fundacji Filmowej i dyrektorka bura programowego Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
więcej O Barbara Orlicz-Szczypuła​
dr Natalia Ożegalska-Łukasik

dr Natalia Ożegalska-Łukasik

Asystentka naukowo-dydaktyczna w Instytucie Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest absolwentką kulturoznawstwa o specjalności Bliski i Daleki Wschód oraz socjologii.
więcej O dr Natalia Ożegalska-Łukasik
Robert Piaskowski

Robert Piaskowski

Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Kultury, manager i animator kultury, socjolog. Studiował polonistykę, socjologię, nauki społeczne, a także dyplomację kulturalną na Uniwersytetach: Jagiellońskim, University of Provence Aix-Marseille i w Collegium Civitas w Warszawie.
więcej O Robert Piaskowski
Urszula Podraza

Urszula Podraza

Menedżerka z 30-letnim doświadczeniem w komunikacji i marketingu, trenerka, wykładowczyni akademicka. Pracowała jako dziennikarka radiowa, szefowa promocji radia, PR menedżerka w instytucjach kultury, rzeczniczka prasowa krakowskiego lotniska.
więcej O Urszula Podraza
Iwona Sadecka

Iwona Sadecka

Ekspertka w dziedzinie dyplomacji publicznej z doświadczeniem ponad 30 lat pracy jako doradca ds. mediów i kultury oraz rzecznik prasowy Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.
więcej O Iwona Sadecka
Eglė Saudargaitė

Eglė Saudargaitė

Szefowa Zespołu Wsparcia Decyzji Strategicznych Ministerstwa Kultury Republiki Litewskiej od stycznia 2021 r.
więcej O Eglė Saudargaitė
Agnieszka Skieterska

Agnieszka Skieterska

Dziennikarka, reporterka, ekspertka w dziedzinie komunikacji, dyplomatka i urzędniczka. Od 2011 roku związana z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP. W latach 2011-2015 odpowiadała za komunikację internetową i dyplomację cyfrową resortu oraz ponad 160 polskich placówek zagranicznych na całym świecie.
więcej O Agnieszka Skieterska
Ewa Turyk-Mazurek

Ewa Turyk-Mazurek

Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2002 roku do chwili obecnej - Oficer ds. Spraw Obywatelskich w Operacjach Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych (Misja Tymczasowej Administracji Narodów Zjednoczonych w Kosowie, Biuro Narodów Zjednoczonych w Belgradzie, Tymczasowe Siły ONZ w Libanie, Siły ONZ w Syryjskiej Republice Arabskiej).
więcej O Ewa Turyk-Mazurek
Agata Wąsowska-Pawlik

Agata Wąsowska-Pawlik

Dyrektorka Międzynarodowego Centrum Kultury. Absolwentka historii sztuki na UJ (1996). Stypendystka Katolickiego Uniwersytetu w Leuven 1997, Departamentu Stanu USA 2004 i Tokyo University for Foreign Studies 2017.
więcej O Agata Wąsowska-Pawlik
prof. dr hab. Janusz Węc

prof. dr hab. Janusz Węc

Polski historyk i politolog, profesor zwyczajny nauk humanistycznych w zakresie historii powszechnej najnowszej i stosunków międzynarodowych.
więcej O prof. dr hab. Janusz Węc