Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Konferencje naukowe

Instytutu Studiów Międzykulturowych UJ

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

September 2016

20160929
Previous week
Next week

Czym jest bezpieczeństwo kulturowe we współczesnym świecie? Wyzwania teoretyczne i praktyczne

Date: 29.09.2016
Place: ul. Gronostajowa 3, Kraków
Organiser: Instytut Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego
Contact: conference.ism@gmx.com
Czym jest bezpieczeństwo kulturowe we współczesnym świecie? Wyzwania teoretyczne i praktyczne

(29 września 2016 r.)

Celem konferencji jest rozpoczęcie interdyscyplinarnej debaty nad zjawiskiem bezpieczeństwa kulturowego, jako jednego z priorytetowych wyzwań współczesnych nauk o bezpieczeństwie, nauk społecznych i nauk o kulturze. Konferencja, zgodnie z intencjami organizatorów, stanowić będzie forum wymiany myśli oraz wielopoziomowej analizy kulturowej różnorodności, decydującej o złożonej rzeczywistości politycznej, gospodarczej czy społecznej.

Do udziału w konferencji zapraszamy studentów oraz doktorantów, których zainteresowania naukowe koncentrują się wokół szeroko pojętego bezpieczeństwa kulturowego. W szczególności zapraszamy młodych badaczy z dziedzin takich jak nauki polityczne, nauki o kulturze, nauki o bezpieczeństwie, socjologia, historia, antropologia, psychologia oraz filozofia, by umożliwić wielopłaszczyznowe przedstawienie problematyki zjawiska.

Forma konferencji

Formuła konferencji łączy w sobie elementy referatu oraz dyskusję nad zagadnieniami poruszonymi przez prelegentów. Celem usystematyzowania szerokiej problematyki, indywidualne referaty zostaną przyporządkowane do wyznaczonych przez organizatorów paneli tematycznych. W każdym panelu moderator będzie pełnił rolę prowadzącego dyskusję. Czas przeznaczony dla prelegentów nie może przekraczać 15 minut. Następnie moderator każdego panelu rozpocznie 30 minutową dyskusję problemową nad poruszonymi zagadnieniami, w związku z tym prelegenci zobligowani zostaną do przesłania do dnia 20 września artykułów bądź wersji roboczej artykułów, zawierającej najważniejsze tezy, argumenty oraz wnioski. Obrady będą prowadzone w języku polskim.

W dniu konferencji przewidziana jest również debata ekspercka, w której udział wezmą pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego, stanowiący Radę Naukową konferencji.

Planowane jest również wydanie zwartej, recenzowanej monografii dotyczącej problematyki bezpieczeństwa kulturowego, do której serdecznie zapraszamy prelegentów do wysyłania swoich artykułów. Jednocześnie organizatorzy zastrzegają możliwość odrzucenia artykułu w przypadku negatywnych recenzji. Szczegółowe informacje zostaną wysłane do uczestników po zakończeniu konferencji.

Download files
Informacje o konferencji