Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studiuj

w Instytucie Studiów Międzykulturowych UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Poznaj nas

Międzynarodowe przedsiębiorstwa, instytucje publiczne, urzędy oraz organizacje pozarządowe coraz częściej oczekują od pracowników świetnego przygotowania oraz kompetencji pozwalających skutecznie realizować zadania w zróżnicowanym kulturowo środowisku.

Oferta dydaktyczna Instytutu Studiów Międzykulturowych skierowana jest do osób wiążących swoją przyszłość z pracą w wielokulturowym środowisku oraz instytucjach kultury.

Instytut Studiów Międzykulturowych to także doskonały wybór dla każdego, kto pragnie poszerzać swoją wiedzę, ćwiczyć praktyczne umiejętności i zdobywać kompetencje, dzięki którym otworzy się na różnorodność świata oraz przeżyje wspaniałą międzykulturową przygodę!

W Instytucie Studiów Międzykulturowych kandydaci mogą aplikować o przyjęcie na dwa kierunki studiów:

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pięć powodów, dla których warto studiować w ISM

  • Ciekawy, interdyscyplinarny program studiów, który łączy wiedzę o świecie i kulturze współczesnej z zajęciami nastawionymi na rozwój kompetencji studentów i naukę języków obcych.
  • Kadrę dydaktyczną współtworzą doświadczeni i uznani badacze oraz młodzi, pełni nowych pomysłów wykładowcy. Wszyscy, niezależnie od wieku, są pełni pasji! Zobacz, kim są pracownicy ISM UJ oraz jakie są ich zainteresowania.
  • Zajęcia prowadzone są w małych grupach i możliwe są indywidualne konsultacje z wykładowcami, dla których studenci nie pozostają anonimowi.
  • Możliwość realizacji własnych zainteresowań poprzez działalność w Kole Naukowym  oraz dzięki wyjazdom na stypendia zagraniczne. Dbamy o rozwój programu Erasmus+: w ostatnich latach wszyscy chętni spędzili semestr albo dwa na uczelniach partnerskich w Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Czechach, Słowacji, Estonii czy Turcji…
  • Absolwenci studiów w Instytucie Studiów Międzykulturowych uzyskują dyplom unikatowej, pozwalającej wyróżnić się na rynku pracy specjalności, na najlepszych w Polsce według rankingu Perspektyw z czerwca 2015 roku studiach w kategorii kulturoznawstwo i wiedza o krajach i regionach!

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Co po studiach?

Kompetencje wypracowane podczas studiów w Instytucie Studiów Międzykulturowych pozwalają naszym absolwentom na racjonalne kształtowanie dalszej kariery zawodowej. Absolwent Relacji Międzykulturowych oraz Kulturoznawstwa Międzynarodowego może podejmować pracę w szerokim spektrum instytucji od urzędów i organizacji pozarządowych zajmujących się m.in. sprawami imigrantów czy organizowaniem życia kulturalnego i obywatelskiego, przez instytucje kultury (muzea, galerie), ministerstwa, ambasady, konsulaty, po przedsiębiorstwa działające w środowisku wielokulturowym – wszędzie tam, gdzie niezbędna jest znajomość zróżnicowanych kodów kulturowych.  

Zapraszamy kandydatów do aplikowania na kierunki Relacje Międzykulturowe oraz Kulturoznawstwo Międzynarodowe w Instytucie Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących studiowania i możliwości, jakie daje nauka w Instytucie Studiów Międzykulturowych zapraszamy do zadawania pytań: malgorzata.kolaczek@uj.edu.pl.

Do zobaczenia w październiku!

A może studia podyplomowe?

Zapraszamy na studia podyplomowe, kształcące specjalistów w zakresie dyplomacji kulturalnej, którzy będą wyposażeni w kompetencje potrzebne do prowadzenia działań dyplomatycznych w obszarze kultury na poziomie lokalnym, regionalnym i centralnym państw członkowskich Unii Europejskiej oraz w instytucjach unijnych.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron