Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zakład Badań nad Społeczeństwami Wielokulturowymi

Pracownicy

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

dr Natalia Ożegalska-Łukasik

dr Natalia Ożegalska-Łukasik

natalia.ozegalska@uj.edu.pl


Ukończyła kulturoznawstwo o specjalności dalekowschodniej i socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiowała język chiński w ramach stypendiów rządowych na Beijing Foreign Studies University i Central China Normal University. Jest również stypendystką programu Erasmus na Uniwersytecie Kopenhaskim. Jako doktorantka otrzymała stypendium w ramach programu SYLFF na Australian National University oraz brała udział w szkole letniej na Nanjing University organizowanej we współpracy z Harvard University. Wizytowała także University of California Berkeley, a w ramach grantu Fundacji Chiang Ching-kuo odbyła wizytę studyjną w Londynie.

Zrealizowała własny projekt edukacji międzykulturowej w ramach programu POWER, współrealizowała program edukacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych „Lokomotywa” finansowany przez NCBR. Aktualnie realizuje grant badawczy w ramach programu PRELUDIUM otrzymany z Narodowego Centrum Nauki poświęcony tematyce chińskich relacji rodzinnych w kontekście doświadczenia migracyjnego.

Obszar jej zainteresowań naukowych obejmuje w szczególności przemiany społeczeństwa chińskiego w XX i XXI wieku oraz zagadnienia edukacji, komunikacji międzykulturowej i migracji.

Informacje o publikacjach i pozostałych projektach badawczych można znaleźć na profilu Research Gate.